Muži dokázali doma naplno bodovat

5. března 2020

Neděle 1. března byla předposledním hracím dnem pro družstvo mužů v této sezoně. Na domácí palubovce se utkali s libereckou Slávií a českolipskými Gladiators.

SCC SEMILY 5:3 USK Slavia Liberec
SCC SEMILY 14:6 FBK Gladiators Česká Lípa

Komentář trenéra:
„ V prvním zápase jsme předvedli dobrý týmový výkon. Základem byla dobrá a důsledná obrana, která nám během dosavadního průběhu sezony často dělala problémy. V útoku se nám dařilo držet míček a laciné ztráty se oproti jiným zápasům objevovaly jen zřídka, což nám pomohlo ušetřit síly. Jediným našim slabším momentem v zápase bylo dvojnásobné oslabení, které přišlo po zbytečné ztrátě míčku ve středu hřiště. Soupeři jsme ale v početní převaze dovolili skórovat pouze jednou a zbytek zápasu si pohlídali. Těší mě zejména vyrovnanost výkonu v průběhu celého zápasu. Konečně na střídačce nikdo nezavadil o vypínač, který kluci v minulých zápasech tak často zneužívali. Až na několik zbytečných ztrát náš nekompaktnější herní projev v sezoně.

Ve druhém zápase proti nám nastoupil soupeř, který byl fyzicky i takticky slabší. Na druhou stranu má hráče, kteří si s míčkem rozumí a letos dokázali potrápit už i další celky z vrchu tabulky. Bohužel i přes apel na hráče v kabině, aby k utkání přistoupili s pokorou a respektem, nás v první půlce soupeř přehrál především bojovností a důrazem. My jsme byli nekoncentrovaní, pomalí a naivní. Když soupeř přidal i pár pohledných akcí a gólů, vypadalo to na drama. Zaslouženě jsme v této fázi zápasu tahali za kratší konec a připravili tak našim fanouškům nepříjemné překvapení. Naštěstí se podařilo kluky během druhé části uklidnit a skóre jsme začali otáčet v náš prospěch. Ve třetí části už unavený soupeř výsledkově ani herně nestačil. Pro nás je k zamyšlení 18 tutových šancí zahozených jen během třetí části! To je věc, která se vedle podcenění soupeře prostě nesmí stávat, chceme-li se dál zlepšovat.

Děkujeme soupeřům za zápasy a skvělým fanouškům za podporu! Matějovi Hanzlovi přeji brzké uzdravení a všichni se už těšíme na poslední dva zápasy sezony opět na domácí palubovce v sobotu 21. března!“