Muži si připsali dvě důležitá vítězství

15. prosince 2019

Družstvo mužů čekal poslední turnaj kalendářního roku. Tentokrát se vypravili do Nového Boru, kde se jim podařilo poprvé v sezoně naplno bodovat.

SCC SEMILY - SC Podještědí Český Dub 9:6
SCC SEMILY - FBK Gladiators Česká Lípa 9:3

Vyjádření trenéra Tomáše Miksánka:

"Dnes před námi stál těžký úkol. Hned 4 hráči byli z osobních nebo zdravotních důvodů mimo, takže jsme nastupovali ve značně okleštěné sestavě. I přesto jsme chtěli zbytečně nepouštět soupeře k míčku, hrát aktivně a především zodpovědně dozadu.

První zápas začal podle představ, ale zbytečnými chybami jsme pouštěli soupeře do nebezpečných brejků. V útoku se nám dlouho nedařilo a měli jsme i smůlu, když jsme hned několikrát po pěkných akcích orazítkovali tyčky. Ve třetí třetině se nám povedlo i se štěstím odskočit a výsledek jsme si už pohlídali.

Druhý zápas byl z naší strany zvládnutý o něco lépe. I tak nás v první části trápil přechod a ani přístup nebyl zrovna vhodný. Do druhé třetiny už jsme se zlepšili a nebýt mizerné koncovky a špatně řešených přečíslení, mohl být výsledek v náš prospěch mnohem výraznější.

Suma sumárum jsme odehráli dva slušné zápasy. Přesto nemůžeme být spokojeni, protože chyb v rozehrávce a při hře pod tlakem je stále velice mnoho. Problematické je i nasazení, zodpovědnost hráčů v průběhu zápasu a stále bohužel i koncovka. Na tom musíme přes Vánoce zapracovat, jestliže chceme být v novém roce úspěšní. Děkujeme soupeřům za zápasy.

Našim fanouškům bych pak chtěl i za kluky poděkovat za skvělou podporu v celém roce 2019. Veselé Vánoce a šťastný nový rok!“