Družstvo dorostenců se představilo před domácím publikem

26. října 2021

Po roční pauze se k soutěžním zápasům vrátilo i družstvo dorostenců, které čekal v neděli 24. 10. 2021 turnaj na domácí půdě. Soupeři nám ve dvou zápasech byla FBC Lomnice, s kterou jsme loni v této kategorii spolupracovali a FBC Šluknovsko Česká Lípa. 

Letošní sezóna bude u dorostenců velmi specifická s ohledem na menší počet hráčů, kteří věkově do této kategorie patří. Proto se neobejdou bez značné pomoci kluků ze starších žáků. 

Do prvního turnaje se však z různých důvodů nepodařilo dát dohromady početně ideální sestavu, a tak do boje s Lomnicí naskočilo devět hráčů do pole, z nichž více jak polovina byla věkem ještě starší žáci. To se trochu projevilo v první polovině, kdy byla znát a vidět lehčí nervozita na hokejkách. Ta se však postupem času vytrácela a naši kluci byli v zápase lepším a florbalovějším týmem. Bohužel o výsledku rozhodli drobnosti v náš neprospěch - dvě nevyužité přesilovky 5 na 3, břevno, vlastní gól. Takže konečné skóre skončilo o jednu branku ve prospěch FBC Lomnice. 

V druhém zápase vinou tanečních, se objevilo pouze sedm statečných. Naštěstí proti nám stal soupeř výrazně menších kvalit, takže kluci po celou dobu kontrolovali průběh a v tréninkovém tempu si došli pro jasné vítězství a nulu pro brankáře Kubu Zamastila. 

Hodnocení turnaje z pohledu trenéra družstva Jana Šimona: „Mrzí mě kvůli klukům výsledek prvního zápasu, rozhodně si ho za svůj výkon, nasazení a bojovnost nezasloužili prohrát, ale to je bohužel sport. Já jsem byl spokojený s tím, že kluci plnili úkoly, které jsme si do zápasu dali. Chybičky byly, jsou a budou, ale pro nás je to signál na čem pracovat, co zlepšovat a zdokonalovat. 
Druhý zápas hodnotit nebudu, jednoznačná záležitost. Teď půjdeme zase pořádně trénovat, abychom za 14 dní byli v Tanvaldě zase o kus lepším týmem. 
Díky klukům za výkony a nasazení, díky rodičům za skvělou fanouškovskou atmosféru a klukům za pořádání.