Družstvo juniorů si odváží ze třetího turnaje 3 body

18. listopadu 2021

V sobotu 13. listopadu se družstvo juniorů vydalo na další turnaj této sezóny do nedalekého Turnova, kde se utkalo s Florbal Jablonec a FBC Liberec B. Po zklamání v prvním zápase, kdy za stavu 3:1 junioři vyhrávali ještě ve třetí třetině, a nakonec jsme ho prohráli 3:4, přišlo napravení chuti v zápase proti Florbal Jablonec, který jsme vyhráli 6:5.

Komentář trenéra Jana Štěpánka:

V sobotu jsme se vydali na turnaj do Turnova. Bohužel jsme opět jeli jen s 8 lidmi do pole, takže jsem čekal, že to bude opět velmi náročné na fyzičku všech kluků. V prvním zápase se nám nedařilo kontrolovat držení balónku a musím uznat, že si Liberec jejich výhru zasloužil, když nás celou třetí třetinu přehrával. V druhém zápase proti Florbal Jablonec to ale bylo právě naopak. Celý zápas jsme měli pod kontrolou, co mě ale velmi mrzí je zbytečné zdramatizování zápasu na konci třetí třetiny, kdy jsme nechali soupeře vyrovnat a zápas musel rozhodnout zázračný gól Matěje Hanzla 15 sekund před koncem zápasu. Ve shrnutí bych chtěl říct, že obdivuji kluky, kteří dokážou v 8 lidech do pole hrát vyrovnané zápasy s týmy, které by je s přehledem mohly uběhat. Nakonec bych chtěl poděkovat Formikovi, který se v prvním zápase předvedl několika skvělými zákroky, a hlavně jeho vůdcovské schopnosti nám ukázali, že kapitán není nadarmo.

Komentář kapitána Martina Formana:

Zápas s Libercem se hrál hodně nahoru dolů. V první a druhé třetině jsme výborně drželi tempo se soupeřem, ale ve třetí části už byl znát počet hráčů na střídačce a soupeř nás doslova uběhal.
Druhý zápas byl o poznání lepší, soupeř nenapadal tak vysoko, a proto se nám dařilo většinu času držet míček. Škoda, že jsme si občas na útočné polovině nedokázali déle podržet balón a připravit si šanci.