Junioři si po nepovedeném turnaji odvezli pouze 1 bod

17. prosince 2021

V neděli 12. prosince se družstvo juniorů vydalo na turnaj do nedalekého Turnov, kde je čekaly dva zápasy proti těžkým soupeřům, Českému Dubu a Turnovu. Junioři ale nedokázali navázat na dobré výkony v minulých turnajích a odvezli si pouze 1 bod.

Komentář trenéra Jana Štěpánka:

"Než začnu hodnotit zápasy, tak bych chtěl říct, že jsem rád, že jsme se na turnaj vůbec vydali. Když ještě 2 dny před turnajem jsme měli 2 lidi nemocné a jeden z nich byl kapitán a navíc brankář, věděl jsem, že je vysoká šance, že se nikam nepojede.

Přesto jsme ale odjeli a čekali nás velmi těžké zápasy. Kluci to věděli a věřím, že se tomu snažili dát vše. Bohužel ale hned v prvním zápase jsme nedokázali navázat na dobré výkony v předchozích zápasech a utkání s Dubem připomínalo spíše bitvu než florbal. Kluky to stálo neskutečně sil a snažili se dovést zápas do vítězného konce, což se nám po proměněném trestném střílení pár minut před koncem nepodařilo a museli jsme se smířit s remízou ze zápasu, který jsme měli stoprocentně vyhrát. I přesto jsem byl ale spokojený s tím, jak se kluci v 8 lidech do pole poprali s fyzicky náročným utkáním a doufal jsem, že se naše rozpoložení do druhého zápasu zlepší.

Co ale přišlo v druhém zápase jsem snad ještě neviděl. Klukům se nedařilo nic. Přihrát si na dva metry byl pro nás nadlidský úkol a když už jsme se v protiútoku dostali do zakončení, tak jsme neproměnili prázdnou bránu. Turnov nás zaslouženě přejel. Ukázalo se přesně to, čeho jsem se od začátku sezóny bál. Vzhledem k našemu počtu v týmu nedokážeme trénovat na plno a v rychlosti, a to se potom ukazuje i v zápase.

Teď si přes Vánoce musíme odpočinout a v novém roce se sejít a začít makat. Ještě nás čeká spoustu zápasů a může se stát cokoliv, kluci si jen musí zvyknout vše dělat v maximálním nasazení na trénincích, abychom to pak mohli přenést i do hry."

Komentář kapitána Martina Formana:

"První zápas jsme dobře drželi míček, ale nedokázali jsme proměňovat šance a dávali jsme soupeři až moc breakových příležitostí, kterých dokázal využít.

Druhý zápas jsme úplně vyhořeli snad ve všech herních činnostech a velmi jsme to našemu soupeři usnadnili. Jsem zklamaný z toho, jak jsme se na tomto turnaji prezentovali a je to odraz docházky na trénincích. Věřím, že se to postupem času zlepší, ale jestli chceme v lednu uspět musíme do toho pořádně šlápnout."