Starší žáci zahájili rok 2022 v Turnově

11. ledna 2022

Poprvé v novém roce vyrazili do bojů starší žáci. Tentokrát je nečekala dlouhá cesta, jelikož jeli do Turnova, kde se postupně utkali s týmy Florbal Jablonec, Vipers Most, TJ Turnov. 

V kabině si kluci řekli s jakými cíli do Turnova přijeli a většina z nich chtěla udělat maximum pro postup do 2. koše. 

Úvodní zápas nového roku nám do cesty, poprvé letos, postavil mužstvo Jablonce. Hned první minuty ukázali, kdo bude v zápase tahat za delší konec. Hostující hráči byli rychlejší, důraznější, bojovnější a lepší na hokejce. Když se nemohli střelecky prosadit, tak jsme jim svoji hrubou chybou v rozehrávce pomohli k první brance. Od tohoto momentu začala být převaha ještě jasnější. Vedení Jablonce 3:0 v poločase tak bylo ještě milosrdné. Důrazný proslov o přestávce ani během druhého poločasu v rámci oddechového času nezabral, a tak na tabuli svítilo na konci zápasu nelichotivé skóre 0:5 v náš neprospěch.

Bez většího odpočinku nás vzápětí čekal druhý zápas. Soupeřem nám byl starý známý Vipers Most. Celý zápas nenabídl moc florbalové krásy. Byl to spíše boj o každý centimetr hřiště. Na naší straně nastalo malé zlepšení v nasazení a bojovnosti, odměnou nám pak byla první branka na turnaji, kterou šťastně, ale zaslouženě vsítil Maty Bezděk. Oba týmy si pak v průběhu zápasu vyzkoušely přesilové hry, ale bez většího úspěchu. A protože soupeř nedokázal několik slibných šancí dotáhnout ke vstřelení gólu, tak jsme nakonec brali v utkání vítězství v poměru 2:1.

Do posledního zápasu jsme šli s několika změnami v sestavě s cílem ukázat, že se umíme pro dobrý výsledek porvat a bojovat. Škoda, že jsme hned v samém začátku zápasu chybovali a nechali soupeře dát gól už po 12 vteřinách hry. Brzy na to jsme dostali ještě druhou branku a vypadalo to na rodící se debakl. To se díky velkému nasazení a bojovnosti nestalo, naopak čím dál častěji jsme hrozili na druhé straně a dostávali se do šancí. Bohužel v koncovce jsem nebyli přesní, a tak konečný výsledek opět dopadl v náš neprospěch, tentokrát v poměru 0:3. 

Hodnocení trenéra Jana Šimona:

Z celého turnaje mám velmi rozporuplné pocity. Kluci chtěli zabojovat o výhru ve třetím koši a postup. Ale prvního zápasu jsme se jenom zúčastnili. Tam nebylo naprosto nic. Druhý zápas menší zlepšení v nasazení a bojovnosti, leč někteří kluci stále nepochopili, že se florbal nehraje jenom směrem dopředu, ale stejně důležité, možná důležitější je i vracet se a bránit. Z toho důvodu jsem naplnil svoje varování, které jsem klukům dal a dávám od začátku sezóny. Proto jsme v posledním zápase hráli s devíti hráči v poli, ač nás bylo jedenáct. Přestože jsme poslední zápas prohráli, tak to byl nejbojovnější a nejtýmovější výkon v celé sezóně, s kterým jsem byl naprosto spokojen. Ano, chyběla nám větší florbalová kvalita, ale tu tréninkem doženeme a zlepšíme. Ale pokud někdo nechce na hřišti makat na 100%, tak to bohužel tréninkem dohnat nejde, to je na každém hráči, jak k tomu přistoupí. Doufám, že si všichni z tohoto turnaje vezmeme to správné ponaučení a za 14 dní na domácí palubovce předvedeme tři skvělé výkony. Na závěr díky klukům za účast, rodičům za pomoc s dopravou.