A-tým nevstoupil do nového roku přesvědčivě

28. ledna 2020

Poslední lednová neděle byla pro družstvo mužů první hrací prověrkou v novém kalendářním roce. Po více než měsíční herní pauze čekal na semilský celek již potřetí během této sezony dvojzápas se stejnými soupeři. Výsledkem je 50% bodová úspěšnost.

Komentář trenéra:
“Dnešek je pro mě z hlediska týmového výkonu jedním velkým zklamáním. Přes velké množství zdravotních problémů, které nás na přelomu roku provázely, jsme byli po taktické stránce velmi dobře připraveni. V prvním zápase jsme hráli solidně, ale trápilo nás založení útoku, které jsme si zbytečně komplikovali. Od druhé části jsme začali tropit velké množství fatálních individuálních chyb a nabízeli soupeři tutovky, které díky skvělému výkonu našeho gólmana a mimořádně dobře postavené brankové konstrukci vedli pouze ke dvěma brankám v naší síti. Když jsme ve třetí třetině výborně vyřešili tři protiútoky, vypadalo to, že zápas dohrajeme v klidu. Jenže to by nebyla mentalita semilských hráčů, aby se neuspokojili vedením a přestali hrát. Soupeř během minuty a půl srovnal a ze zápasu bylo zbytečné drama se šťastným koncem pro nás.
Z druhého zápasu se dá hodnotit ani ne dvacet minut. První třetinu jsme soupeře válcovali a v klidu vedli 3:0. Jak už jsem ale zmiňoval, přišlo uspokojení a někdo na naší střídačce asi rozdal prášky na spaní. Kluci přestali hrát a soupeř sypal góly. Když už jsme se na konci zápasu zvedli a zatlačili soupeře při hře bez brankáře, přišel dětinský faul z naší stany. Pomyslný hřebíček do rakve.
Abych to shrnul, tak dnes bychom si nezasloužili ani bod. První zápas byl varováním, kdy jsme lepší byli pouze v několika pasážích, naštěstí soupeř dnes neměl střelecké štěstí. Na druhý zápas, který jsme měli naprosto ve svých rukou, se kluci prostě vykašlali. V dalších zápasech se vrátíme silnější, koncentrovanější a v sestavě, která si místo na hřišti zaslouží.
Soupeři děkuji za lekci a fair-play, našim divákům za podporu a omlouvám se jim za předvedený výkon.“

SCC SEMILY 5:4 FBC Bílí bagři Liberec C
FBC Panthers Liberec B 7:6 SCC SEMILY